jupipark.pl

Blog tematyczny z poradami dla rodziców

Lifestyle

Jak wybrać tort urodzinowy dla chłopca i dziewczynki?

Jak wybrać tort urodzinowy dla chłopca i dziewczynki?

Urodziny to dla każdego dziecka niezwykły dzień. To właśnie wtedy otrzymuje ono prezenty, jest gwiazdą na swoim przyjęciu urodzinowym, a przede wszystkim dostaje tort ze świeczkami. Nic więc dziwnego, że tak często rodzice zastawiają się nad tym, jak wybrać odpowiedni tort urodzinowy dla ich dziecka.

Dlaczego tort urodzinowy jest tak ważny?

Co dokładnie sprawia, że trzeba przyłożyć tak wiele uwagi do wybrania odpowiedniego tortu urodzinowego dla swojego dziecka? Jak się okazuje, jest on znacznie ważniejszy, niż się może dorosłym wydawać.
Tort jest najważniejszym elementem każdym urodzin. Wielu dzieci czeka na niego nawet bardziej niż na prezenty. To właśnie na nim umieszczane są świeczki, których zdmuchiwanie jest kluczowym momentem całych urodzin. Nic więc dziwnego, że każde dziecko chce, aby jego tort był idealny. Jak taki wybrać i kupić?

Jakie smaki tortów lubią dzieci?

Wybranie tortu urodzinowego dla dziecka trzeba zacząć od sprawy nieoczywistej z punktu widzenia dziecka, a mianowicie od jego smaku. Dzieci zwracają uwagę przede wszystkim na to, jak tort będzie się prezentował, ale nie można dopuścić do tego, aby im nie smakował.
Na co w takim razie trzeba postawić? Oczywiście każde dziecko może gustować w czym innym, lecz jeśli chce się mieć pewność dobrze dokonanego wyboru, najlepiej postawić po prostu na czekoladę. Czekoladowe torty smakują każdemu maluchowi bez wyjątku, więc jest to zdecydowanie najbezpieczniejszy wybór.
Oprócz czekolady na torcie powinny się znaleźć również liczne dodatki. Mowa tu jest np. o obecnych w cieście owocach, które będą doskonałym urozmaicenie, lecz także o kremie, którym tort musi być koniecznie pokryty.

Jakie ozdoby wybrać na tort urodzinowy dla chłopca?

Dzieci zwracają uwagę przede wszystkim na to, jak dany tort wygląda. To właśnie dlatego tak ważne jest to, aby odpowiednio dobrać wygląd kremu, lecz przede wszystkim obecne na torcie ozdoby. Na szczęście istnieją naprawdę wielkie możliwości w zakresie ozdabiania tortów. Na co więc warto się zdecydować, jeśli solenizantem będzie mały chłopiec?
Dzisiejsi cukiernicy dysponują bardzo bogatym arsenałem ozdób, którymi mogą zachwycić dzieci. Z cukru mogą przygotować liczne elementy dekoracyjne, lecz potrafią także umieścić na torcie specjalny opłatek, na którym nadrukowany będzie jakiś obrazek. Może tam się znaleźć zdjęcie solenizanta, lecz także grafika przedstawiająca jego pasje. Może tam więc być jakiś samochód, herb kubu piłkarskiego, czy też postać z gry lub bajki.

Najlepsze ozdoby na torcie urodzinowym dla dziewczynki

Jak można się bez trudu domyślić, ozdoby, które przypadną do gustu chłopczykowi, nieszczególnie muszą podobać się dziewczynce. O czym więc powinno się pamiętać, jeśli będzie się szukało tortu dla małej dziewczynki?
Przede wszystkim warto mieć na uwadze to, ab utrzymywać tort w nieco jaśniejszych kolorach. Świetnie sprawdzi się tu barwa różowa. Dodatkowo ozdoby, które będą obecne na torcie, powinny być związane ze światem zwierząt, z księżniczkami czy też z jej ulubionymi bajkami.

Udostępnij