jupipark.pl

Blog tematyczny z poradami dla rodziców

Kobieta

Kwiaty, czekoladki czy kubek na Dzień Matki?

Kwiaty, czekoladki czy kubek na Dzień Matki?

A gdyby tak do prezentu na Dzień Mamy podejść nieco inaczej? Nie w tym rzecz, że kwiaty, czekoladki i kubek na Dzień Matki nie są odpowiednimi pomysłami na prezent – bo są! Ale można spojrzeć na nie z zupełnie innej strony… Czy możliwe jest podarowanie mamie prezentu z pozoru banalnego, a jednak wyjątkowego i spersonalizowanego? Przekonaj się, że tak!

Choćbyśmy starali się odejść od schematów i szukać co rok nowych pomysłów, to nie bez powodu pewne klasyki prezentowe od lat mają się tak dobrze. Kwiaty są wspaniałym prezentem, który cieszy oko i serce. Czekoladki… Któż nie kocha czekoladek?! Kubek – niby banał, ale czy na pewno? Zobacz, jak odczarować klasyczne prezenty na Dzień Mamy. 

Jakie kwiaty na Dzień Matki? 

A co, jeśli nie cięte? Bukiety są piękne i zdecydowanie warto je kupować u dobrych florystów, ale poza klasycznymi wiązankami można podarować mamie coś, co pozwoli spojrzeć na kwiaty nieco inaczej. 

Zamiast bukietu możesz podarować swojej mamie… las. Najprawdziwszy las… w miniaturce. W słoiku lub butelce. To możliwe! Lasy w słoiku są niezwykle popularne – odpowiednio przygotowane mogą cieszyć oko przez długie lata i są niemal bezobsługowe. Rośliny doskonale sobie radzą w swoim własnym mikroklimacie. 

Taki las możesz kupić, ale da się go również przygotować samodzielnie. Dobrze jest wcześniej trochę poczytać o doborze odpowiedniego naczynia, o roślinach, które mogą być wprowadzone do słoika razem, a także o ogólnych zasadach i technice tworzenia takich leśnych kompozycji w szkle. 

Czekoladki dla mamy? Tak, ale nie z marketu! 

Czekolada czekoladzie nierówna. Chcesz podarować mamie coś słodkiego? Wspaniale – wybierz dla niej wyjątkową, ręcznie robioną czekoladę z najprawdziwszej manufaktury. Wielu cukierników chętnie przygotuje praliny na Twoje specjalne zamówienie – w ulubionych smakach Twojej mamy. 

Rozejrzyj się w ofercie różnych słodkich miejsc i dopasuj czekoladowy upominek dla mamy do jej gustów smakowych oraz estetyki. Czekolada na zamówienie ze spersonalizowanym napisem? Dzieło rąk z małej manufaktury, czyli tabliczka wypełniona jadalnymi kwiatami i liofilizowanymi owocami? Praliny w ulubionych smakach? Ty wybierasz! 

Kubek na Dzień Matki bez banału – czy to możliwe? 

Oczywiście, że tak! Już na miesiąc przed świętem wszystkich mam markety, dyskonty i sklepy wnętrzarskie zaczynają pękać w szwach od oferty na Dzień Matki. Półki regałów uginają się pod kubkami z powtarzalnymi napisami: „najlepsza mama”, „dla kochanej mamy”, „kubek mamy”… Naczynia te bywają piękne, ale… można inaczej! 

Jeśli decydujesz się na kubek na Dzień Matki, bo Twoja mama uwielbia gorącą herbatę i piękne kubeczki, nie kieruj swoich kroków do marketu. Znacznie milszym i ciekawszym prezentem będzie kubek spersonalizowany, z osobistymi akcentami – zdjęciem, cytatem, indywidualnymi życzeniami. Takiego kubka, jaki zaprojektujesz w intuicyjnym edytorze Empik Foto, nie otrzyma żadna inna mama. 

Co z tego wynika? Że nieważne, czy wolisz podarować mamie kubek, czekoladki czy skok na bungee – pamiętaj po prostu, że można inaczej. Spersonalizowane prezenty są najwspanialsze! 

Artykuł powstał we współpracy z Empik Foto

Udostępnij