jupipark.pl

Blog tematyczny z poradami dla rodziców

Rozrywka

Jakie wybrać zabawy urodzinowe dla dzieci?

Jakie wybrać zabawy urodzinowe dla dzieci?

Najciekawszym zajęciem dla każdego dziecka jest oczywiście dobra zabawa. Może wiązać się ona również z nauką. Warto zorganizować dziecku czas w taki sposób, aby mogło się jak najlepiej rozwijać. Urodziny to świetna okazja do wspólnego celebrowania. Niezwykłym prezentem będzie dla dziecka zorganizowanie przyjęcia i zaproszenie bliskich, rówieśników. Oczywiście nie może zabraknąć rozmaitych gier i zabaw.

Pomysły na zabawy urodzinowe dla dzieci

Przyjęcie urodzinowe to doskonała okazja do świetnej zabawy. Pojawia się tylko pytanie, jakie zapewnić dziecku atrakcje. Wspaniale sprawdzają się kalambury z postaciami z bajek. Odgadywanie haseł może odbywać się poprzez pokazywanie lub rysowanie. Istotne jest oczywiście to, aby wybierać dobrze znanych bohaterów, dzięki czemu nie będzie problemu z odgadnięciem postaci. Kolejną opcją jest eksperymentowanie ze smakami. Oczywiście warto postawić na zdrowe przekąski, owoce i warzywa. Osoby odgadujące smaki będą miały przesłonięte oczy, nałożoną maskę. Warto przewidzieć także nagrodę dla wygranego. Zmotywuje to dzieci do rywalizacji. Rewelacyjnie sprawdzają się również kolorowanki i malowanki. Przygotowane przez dzieci dzieła mogą posłużyć potem do stworzenia wystawy. Będzie to świetna okazja do wyłonienia najlepszych prac.

Jakie zabawy z okazji urodzin?

Na przyjęciu urodzinowym rewelacyjną zabawą będzie karaoke. Dzieci bardzo lubią śpiewać, nawet jeśli nie wychodzi to zbyt dobrze. Warto wobec tego zadbać o mikrofony i hity dziecięce. Potrzebne będą podkłady muzyczne i teksty piosenek. Można także zorganizować konkurs muzyczny. Świetnie sprawdzi się śpiewanie piosenek samodzielnie lub w duecie. Rewelacyjną opcją na przyjęciu urodzinowym dla dziecka będzie zabawa w poszukiwanie skarbów. Nie może zabraknąć oczywiście karteczek z podpowiedziami w różnych miejscach, aby naprowadzić małych odkrywców na właściwą drogę. Gry planszowe także są wspaniałą opcją. Można zdecydować się na klasykę w postaci Chińczyka. Rewelacyjne są rozmaite łamigłówki. Można także zdecydować się na domino i bierki. Przydadzą się również gry strategiczne. Układanie puzzli także świetnie się sprawdza.

Świetna zabawa urodzinowa

Dobrym pomysłem na wspólną zabawę będzie robienie wypieków w kuchni. Można przygotować kolorowe babeczki, przyozdobić ciastka. Jest to świetna opcja w przypadku każdego dziecka, niezależnie od wieku. Miło będzie zrobić coś pysznego do zjedzenia i potem tego skosztować. Niezwykłą atrakcją dla dziecka jest także malowanie twarzy. W sprzedaży znajdują się specjalne farby, przyjazne dla skóry, które zmywają się bezproblemowo. Można również zdecydować się na robienie figurek z plasteliny i masy solnej. Dzieci lubią tworzyć rozmaite rzeczy. Dużo radości dostarczy także urodzinowa sesja zdjęciowa. Nie może zabraknąć oczywiście rozmaitych gadżetów. Świetnie sprawdzają się girlandy, balony, okulary, kapelusze, korony, karteczki z ciekawymi napisami itd. Można również zorganizować wyścigi z przeszkodami. Na zwycięzców czekają nagrody, co motywuje do zdrowej rywalizacji. Sprawdzą się także dmuchanie balonów i przyozdabianie ich. Dobrym pomysłem będzie zabawa w głuchy telefon.

Udostępnij